Avasta ajalooline Tarvastu mõis

Tarvastu mõis on ajalooline mõisahoone, mis asub Tarvastu linnas Viljandimaal. See on ehitatud barokkstiilis ning kuulub Eesti olulisemate mõisate hulka. Kui soovid avastada ajaloolist Tarvastu mõisa, siis siin on mõned olulised punktid:

  1. Mõisahoone: Tarvastu mõisahoone on elegantne ja ajalooline ehitis, mis on ehitatud 18. sajandi keskpaigas. See barokne hoone on kahekorruseline ja kaunistatud kaaristustega akendega ning kahe tiibehitisega. Mõisahoone on suletud ning seda ei saa külastada, kuid selle välisilu saab imetleda.
  2. Pargiansambel: Mõisahoone ümber asub kaunis pargiansambel, mis koosneb vanadest puudest, alleedest ja tiikidest. Pargis võib jalutades nautida rahu ja kaunist loodust ning samal ajal kogeda mõisakompleksi ajaloolist atmosfääri.
  3. Tarvastu mõisa tall-tõllakuur: Mõisakompleksi juurde kuulub ka tall-tõllakuur, kus on säilinud ajaloolisi tõllasid ja tallesid. See on osa mõisakompleksi ajaloolisest pärandist ning pakub huvi ajaloo- ja kultuurihuvilistele.
  4. Tarvastu mõisapark: Mõisakompleksi lähedal asuv mõisapark pakub võimalust lõõgastuda ja nautida loodust. Park on ideaalne koht jalutamiseks, pikniku pidamiseks või lihtsalt aja maha võtmiseks.
Tarvastu kabel
Tarvastu kabel

Oluline on teada, et Tarvastu mõisahoone on erakätes ning ei ole üldjuhul avatud külastajatele. Kuid mõisakompleksi ümbruses saate siiski nautida kaunist arhitektuuri ja ajaloolist atmosfääri. Soovitan kohapeal küsida kohalikelt elanikelt täiendavat teavet mõisakompleksi kohta ning uurida võimalusi, kuidas selle ilu lähemalt kogeda.

Spread the love